Vítejte u našeho miniseriálu

v každém dílu tohoto miniseriálu vám představíme jednu pekárnu, která dodává pečivo do Pekařství na kruháku. Stejně jako u našeho posledního článku o našich polích  vám ukážeme, že existuje i kvalitní a chutné pečivo než to dopékané v supermarketech plné chemie a nezdravých tuků.

Díl první:

Více než 180 letá pekařská tradice z Police nad Metují

Dle dostupných historických pramenů sahají počátky pekařství v Polici nad Metují až do roku 1833. Od té doby se pekařství v Polici dařilo, což dokazuje soupis živností z roku 1945, kdy se na území Police nad Metují nacházelo 12 pekařství a 6 cukrářství.

Historie samotné Kvíčerovské pekárny spol. s.r.o. se začala psát v 90 letech, kdy firma měla jen jednoho vyučeného pekaře a ostatní se tomuto řemeslu učili postupně. Pekárna začala prosperovat, rozšiřovala výrobu i výrobní prostory a sortiment se rozrostl o jemné pečivo (koláče, koblihy, vánočky…), celozrnné pečivo, listové apod.

Na pečivo z Kvíčerovské pekárny dnes narazíte na celém Broumovsku, ale napříkad i v Krkonoších a na Náchodsku. V okolí Hradce Králové výrobky Kvíčerovské pekárny nakoupíte právě v Pekařství na kruháku.

Jaký sortiment lze očekávat?

několik druhů chleba

pšeničné pečivo

jemné pečivo

zákusky

dorty

Kdo by chtěl nasát trochu té atmosféry přímo z Kvíčerovské pekárny, ať si pustí následující video, které pekárna zveřejnila na jejím facebooku 🙂

[informace, obrázky a videa byla čerpána z webu kvicerovskapekarna.cz a facebook.com/kvicerovskapekarna]